Kalbėjimas ir jo svarba

 

Moderniųjų technologijų amžiuje žmonės vis rečiau lankosi teatruose, koncertuose, pasimatymus pakeičia pokalbiai mIRC arba Skype. Pasaulyje vyrauja tokia nuomonė: kam eiti į koncertą, jei galėsiu jo vaizdo įrašą parsisiųsti internetu; kam eiti į lauką, jei nuėjęs į orų puslapį ir taip sužinosiu, koks lauke oras. Visa tai nulemia, kad individas vis mažiau analizuoja jį supančią aplinką, rečiau bendrauja su aplinkiniais. Žmogus įsisuka į savo kiautą („nick‘ą“) ir kuriasi naują gyvenimą (virtualų, bet savo). Taigi, toliau norėčiau apžvelgti „virtualaus gyvenimo“ įtaką kiekvieno individo gyvenimui.

1. Taigi, žmogus turintis internetą, registruojasi internetiniuose portaluose, dalyvauja diskusijose. Visa tai sveikintina, tačiau mes pamirštame, kad žmogus tampa priklausomas nuo interneto (kaip nuo alkoholio ar cigarečių). Tarsi nebūtų maža to, žmogus po savo „nick“ paslepia savo ydas, kompleksus, tai susikurdamas naują tapatybę ir gyvenimą. (Sveikata ir kompleksų maskavimas)

2. Internetinėse diskusijose vis dažniau tenka pastebėti, netaisyklingos rašybos žodžių, kurie yra be galo madingi (tju, mergytea69 ir t.t.) Kuo daugiau “j“ raidžių žodyje panaudoji, tuo gražesnis sąskambis (nors skamba taip, tarsi ką tik būtum gimęs). Skaičius “69“ prie tavo vardo parodo, kad esi “sexo“ simbolis (visuomenės nuomonė). Tačiau, kodėl vyrauja būtent tokia nuomonė? (Kalba)

3. Asmeniškai man pati svarbiausi ir skaudžiasia tema susijusi su internetu – diskusijos. Juk visiems tenka diskutuoti, tačiau išprusimo, kultūros stoka, mums neleidžia to padaryti kaip iš tikrųjų reikia. Kur dingo tikrasis diskusijų modelis: teiginiai, argumentai, pavyzdžiai? Kodėl mes nesugebame priimti kito nuomonės, nors sutikite, tikrai kartais klystame. Reikia, suprasti, kad: „Aš žinau“ , ,,Man močiutė sakė“ – nėra argumentai.
(Mokėjimas suprasti bei reikšti mintis)

Tai tik keletas neigiamų faktorių, kuriuos lemia priklausomybė internetui. (Šie faktoriai negalioja visiems)

Taigi, apibendrindamas norėčiau pasakyti, kad modernios technologijos mus pagelbėja ir yra naudingas, tačiau tik tada, kai mes jas naudojama saikingai ir pagal paskirtį. Ir vis dėl to nevertėtų pamiršti, kad reikia lankytis teatruose bei dalyvauti teisingose diskusijose. Internetas – ne pats geriausias mokytojas, jei nesupranti jo reikšmės.

Kalbėjimas neturi nieko bendro su tikru žinojimu. Todėl būkime kuklūs.